A tanév helyi rendje 2017-18

A tanév helyi rendje

2017. szept. 1. (péntek)                                                Első tanítási nap

2018. jún. 15. (péntek)                                                  Utolsó tanítási nap

2018. jan. 26.                                                               Első félév vége

2018. febr. 2.                                                                Félévi értesítők kiosztása

2017. okt. 30 – nov. 3.                                                  Őszi szünet

Utolsó tanítási nap: okt. 27. (péntek.)

Első tanítási nap: nov. 6. (hétfő)

2017. dec. 27 – 2018. jan. 2.                                        Téli szünet

Utolsó tanítási nap dec. 22. (péntek)

Első tanítási nap jan. 3. (szerda)

2018. március 29 – ápr. 3.                                            Tavaszi szünet

Utolsó tanítási nap március 28 (szerda)

Első tanítási nap április 4. (szerda)

2017. december 1-ig                                                    DIFER mérés 1. osztály

2018. május 16.                                                           Idegen nyelvi mérés 6. és 8. évfolyam

2018. május 23.                             Országos kompetenciamérés (matematika, szövegértés)

2018. január 9- április 27             A tanulók fizikai állapotának és edzettségénak vizsgálata 5-8.

Tanítási napok száma 180 nap. Tanítás nélküli munkanapok – pedagógiai célra + 6 munkanap használható fel, ebből egy napot a diákönkormányzat határozza meg.

Tanítás nélküli munkanapok

2017.szeptember 15.                                           Ráday Nap, pályaorientációs nap

2017. szeptember 16. (szombat)                         Családi Nap

2017. november 13. (hétfő)                       Nevelési értekezlet: Drogprevenciós előadás, tréning

2018. március 27. 28. (kedd, szerda)                           Nevelési értekezlet

2018. június 8. (péntek)                                               DÖK nap

Kiemelt ünnepek, rendezvények, programok

Tanévnyitó ünnepély                   tanulók – pedagógusok - szülők                    augusztus.31.

Ráday Nap                                  sport-és hagyományőrző nap                         szept. 15.

Családi Nap                                tanévnyitó utcabál                                         szept. 16.

Az aradi vértanúk emléknapja    iskolarádió, községi megemlékezés               október 6.

Nemzeti ünnep                            iskolarádió, községi megemlékezés               október 21.

„Indián” témahét                        1-8. évfolyamon osztályonként                     november 20-24.

Mikulás                                       osztályszinten                                                december 8.

Karácsony                                   iskolai műsor (4.oszt.)                                    december 21.

Szülők - Nevelők Bálja               alapítvány - szmk rendezvény                       február 10.

Farsang                                        iskolai mulatság, télbúcsúztatás                     február 23.

Nemzeti ünnep                            iskolai és községi műsor (7. oszt)                   március 15.

Tehetségnap                                MATEHETSZ helyi program                        március 23.

Digitális témahét                                                                                                ápr. 9-13.

A költészet napja                        Térségi szavalóverseny                                  április 11.

Holokauszt áldozatainak emléknapja   iskolarádió, osztályszint                       április 16.

Fenntarthatósági témahét                                                                                  április 23-27.

Tanévzáró ünnepély                                                                                           június 21. (csüt)