Térségi Költészet Napi szavalóverseny az iskolánkban

KÖLTÉSZET NAPJA HARTÁN

2018. április 11-én ismét megrendezésre került a Költészet napi szavalóverseny Hartán a Hajósmúzeumban Kalocsa és vonzáskörzete általános iskolásai számára. A rendezvényt megnyitó műsorban közreműködtek a Hartai Ráday Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói.

A versenyen térségünk 8 iskolájából összesen 26 tanuló vett részt. A sok gyönyörű szavalat nehéz helyzetbe hozta a zsűrit, melynek tagjai: Polgár Lilla színművész, drámapedagógus; Dusnokiné Kovács Kata kineziológus, amatőr versíró és Vajda Lászlóné nyugalmazott könyvtáros volt.

Eredmények:

1-2. o. I. helyezett: Szöllősi Léna (Harta), II. helyezett: Marussi Robin (Dunatetétlen), III. helyezett: Hóman Hanna (Hajós)

3-4. o. I. helyezett: Kovács Lujza (Kalocsa, Belvárosi), II. helyezett: Feicht Kira (Harta), III. helyezett: Bodonyi-Varga Máté (Dunatetétlen)

5-6. o. I helyezett: Szöllősi Noé (Harta), II. helyezett: Murányi Marcell (Kalocsa, Eperföldi)), III. helyezett: Kapitány Bánk (Kalocsa, Belvárosi) és különdíjas: Oszlányi Sztella (Harta)

7-8. o. I helyezett: Holló Bianka (Kalocsa, Belvárosi) és I. helyezett Szauer Panna (Harta) II. helyezett: Nemes Tímea (Géderlak)