Térségi Költészet Napi Szavalóverseny. Harta Hajósmúzeum 2016. április 11.

 

A Költészet napja Hartán

2016.04.27 08:58   

A Hartai Ráday Pál Általános Iskola április 11-én ismét megrendezte hagyományos Költészet napi szavalóversenyét, melyen Kalocsa Járás 10 iskolájának 35 versenyzője vett részt egy-egy magyar költő versével, valamint a 7-8. osztályosok József Attila: Isten című költeményével is készültek. A rendezők kiállítással, zenei betétekkel, közös dalolással, apró ajándékokkal kedveskedtek a szereplőknek és a nagy számú érdeklődő közönségnek. A rendezvényt Harta Nagyközség Önkormányzata, Harta Nagyközség Nemzetiségi Önkormányzata és a Ráday Pál Oktatási-Nevelési Alapítvány támogatta.

Kalocsai Néplap

Eredmények:

1-2. osztály: 1. helyezett: Szabó Diána (Kalocsa, felkészítő tanár: Zörgőné Zaveczki Edit) 2. Bogár Bianka (Szakmár, Hodován Lászlóné) 3. Kovács Lujza (Kalocsa, Kákonyi Lászlóné)

3-4. osztály: 1. helyezett: Szöllősi Noé (Harta, Wéberné Simon Erzsébet), 2. Kardos Alexandra (Kalocsa, Marosvásárhelyiné Matos Mária), 3. Halasi Géza (Harta, Kovácsné Szobonya Enikő)

5-6. osztály: 1. helyezett: Szabó Áron Timóteus (Kalocsa, Filvig Ágnes), 2. Holló Bianka (Kalocsa, Filvig Ágnes), 3. Gottschall Éva (Harta, Bazsóné Ménesi Mónika)

7-8. osztály: 1. helyezett: Vincze Máté (Harta, dr. Kohány Sándorné), 2. Mészáros Loretta (Kalocsa, Ruppáner János), 3. Mádi Melitta (Szakmár, Lovassiné Mácsai Ildikó), különdíjas: Greksa Karina (Kalocsa, Filvig Ágnes)

http://www.kalocsaineplap.hu/hu/kornyek/hartakolteszet